Menu

Desítkám tisíc domácností hrozí vysoké pokuty za používání neekologických kotlů

Publikováno: 12. srpna 2024

Kategorie: Reality

Padesátitisícová pokuta. A to nejen jednou, ale klidně opakovaně. Vysoké sankce hrozí všem domácnostem, které budou po 1. září topit nejméně ekologickými kotli 1. a 2. emisní třídy. Na začátku roku se odhadovalo, že takových domácností je u nás až 150 tisíc, aktuálně tak budou zastaralými kotli vybaveny stále desítky tisíc domů. Firmy vyrábějící vyhovující kotle i řemeslníci, kteří je montují, přitom už dlouho hlásí plné kapacity. Ti, kdo výměnu odkládali až na poslední chvíli, to už nestihnou. Přesto existuje ještě jedna možnost, jak se pokutě alespoň pro zatím vyhnout.

Mohlo by se vám líbit

22. června 2026

Nájem, nebo hypotéka? Spočítat si to můžete sami

Přečíst článek
19. června 2026

Hypotéky pod tlakem. ČNB poprvé po čtyřech letech zvýšila sazby

Přečíst článek