Menu

Desítkám tisíc domácností hrozí vysoké pokuty za používání neekologických kotlů

Publikováno: 12. srpna 2024

Kategorie: Reality

Padesátitisícová pokuta. A to nejen jednou, ale klidně opakovaně. Vysoké sankce hrozí všem domácnostem, které budou po 1. září topit nejméně ekologickými kotli 1. a 2. emisní třídy. Na začátku roku se odhadovalo, že takových domácností je u nás až 150 tisíc, aktuálně tak budou zastaralými kotli vybaveny stále desítky tisíc domů. Firmy vyrábějící vyhovující kotle i řemeslníci, kteří je montují, přitom už dlouho hlásí plné kapacity. Ti, kdo výměnu odkládali až na poslední chvíli, to už nestihnou. Přesto existuje ještě jedna možnost, jak se pokutě alespoň pro zatím vyhnout.

Mohlo by se vám líbit

5. června 2026

Udržitelnost budovy začala ovlivňovat ceny nemovitostí

Přečíst článek
3. června 2026

Kupní smlouva bez kupní ceny? Nejvyšší soud připustil možnost, která dosud působila nemyslitelně

Přečíst článek