Menu

Bytové domy začaly loni využívat sdílení elektřiny

Publikováno: 13. února 2024

Kategorie: Reality

Od loňského roku umožnila vyhláška Energetického regulačního úřadu sdílení elektřiny mezi jednotlivými domácnostmi v bytových domech. Principem je zavedení jednoho vůdčího odběrného místa v daném bytovém domě, který si vyrábí elektřinu z vlastního zdroje. Sdílení elektřiny už takto funguje například v Německu, Dánsku, Francii, Belgii či v Rakousku.

Mohlo by se vám líbit

22. června 2026

Nájem, nebo hypotéka? Spočítat si to můžete sami

Přečíst článek
19. června 2026

Hypotéky pod tlakem. ČNB poprvé po čtyřech letech zvýšila sazby

Přečíst článek